- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Deh-e Mūrd
Current Weather Deh-e Mūrd
Current weather for the city of Deh-e Mūrd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 22°C |
