- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Deh-e Chūl
Current Weather Deh-e Chūl
Current weather for the city of Deh-e Chūl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 11°C |
