- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Deh Yak-e Suflá
Current Weather Deh Yak-e Suflá
Current weather for the city of Deh Yak-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 30°C |
