- Weather
- Federal Democratic Republic of Ethiopia
- Amhara
- Debre Mark’os
Current Weather Debre Mark’os
Current weather for the city of Debre Mark’os. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
