- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Dê Sūrkaī Tangay Ghar
Current Weather Dê Sūrkaī Tangay Ghar
Current weather for the city of Dê Sūrkaī Tangay Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 19°C |
