- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Dê Shīn Yāsūnak
Current Weather Dê Shīn Yāsūnak
Current weather for the city of Dê Shīn Yāsūnak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 22°C |
