- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Dê Ighzō Kêlay
Current Weather Dê Ighzō Kêlay
Current weather for the city of Dê Ighzō Kêlay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 28°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
