- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Dê Fōlād Ghar
Current Weather Dê Fōlād Ghar
Current weather for the city of Dê Fōlād Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 22°C |
