- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Dastjerd-e Soflá
Current Weather Dastjerd-e Soflá
Current weather for the city of Dastjerd-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
