- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Dasht-e Zār
Current Weather Dasht-e Zār
Current weather for the city of Dasht-e Zār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 26°C |
