Current Weather Dasht-e Ra’īs
Current weather for the city of Dasht-e Ra’īs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
