Current Weather Dasht-e Ra’īs
Current weather for the city of Dasht-e Ra’īs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 11°C |
