- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Dasht-e Bū
Current Weather Dasht-e Bū
Current weather for the city of Dasht-e Bū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 7°C |
