- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Dasht-e Bayāẕ
Current Weather Dasht-e Bayāẕ
Current weather for the city of Dasht-e Bayāẕ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 19°C |
