- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Dasht-e Āhū
Current Weather Dasht-e Āhū
Current weather for the city of Dasht-e Āhū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 18°C |
