- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Dashtak-e ‘Olyā Abrīz
Current Weather Dashtak-e ‘Olyā Abrīz
Current weather for the city of Dashtak-e ‘Olyā Abrīz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
