Current Weather Darreh-ye Mahdī
Current weather for the city of Darreh-ye Mahdī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
