Current Weather Darreh-ye Khūnī
Current weather for the city of Darreh-ye Khūnī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 33°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 28°C |
