- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Darreh-ye Gūsh Bang
Current Weather Darreh-ye Gūsh Bang
Current weather for the city of Darreh-ye Gūsh Bang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
