Current Weather Darreh-ye Āshāmī Chāy
Current weather for the city of Darreh-ye Āshāmī Chāy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
