- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Darreh-ye ‘Alam Daresī
Current Weather Darreh-ye ‘Alam Daresī
Current weather for the city of Darreh-ye ‘Alam Daresī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 14°C |
