- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Darreh Gepī
Current Weather Darreh Gepī
Current weather for the city of Darreh Gepī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 29°C |
