Current Weather Daq-e Qadīr
Current weather for the city of Daq-e Qadīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
