- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Dansan
Current Weather Dansan
Current weather for the city of Dansan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 9°C |
