- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Dandah Panjān
Current Weather Dandah Panjān
Current weather for the city of Dandah Panjān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 13°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 15°C |
