- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Dalgān-e Pā’īn
Current Weather Dalgān-e Pā’īn
Current weather for the city of Dalgān-e Pā’īn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 33°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 33°C |
