- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Laghman
- Dahān-e Gīrān
Current Weather Dahān-e Gīrān
Current weather for the city of Dahān-e Gīrān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 14°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
