- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Daghalīān-e ‘Olyā
Current Weather Daghalīān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Daghalīān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like -2°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 3°C |
