- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nimroz
- Daghāl-e Rōd Khār
Current Weather Daghāl-e Rōd Khār
Current weather for the city of Daghāl-e Rōd Khār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 30°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 29°C |
