- Weather
- Czech Republic
- Hlavní město Praha
- Ďáblice
Current Weather Ďáblice
Current weather for the city of Ďáblice. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 26. 5. (18:00)
28°C
feels like 30°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
