- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Logar
- Dabar-e Khwājah
Current Weather Dabar-e Khwājah
Current weather for the city of Dabar-e Khwājah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
