- Weather
- United States of America
- Maryland
- Cottage City
Current Weather Cottage City
Current weather for the city of Cottage City. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
