- Weather
- Republic of Azerbaijan
- Yevlax
- Cırdaxan
Current Weather Cırdaxan
Current weather for the city of Cırdaxan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
