- Weather
- Romania
- Caraş-Severin
- Ciclova-Română
Current Weather Ciclova-Română
Current weather for the city of Ciclova-Română. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like 0°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
