- Weather
- Republic of Korea
- North Chungcheong
- Chung-mal
Current Weather Chung-mal
Current weather for the city of Chung-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
