- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chung-mal
Current Weather Chung-mal
Current weather for the city of Chung-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 10°C |
