- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chung-mal
Current Weather Chung-mal
Current weather for the city of Chung-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
