- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chung-dong
Current Weather Chung-dong
Current weather for the city of Chung-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
