- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Chung-ch’on
Current Weather Chung-ch’on
Current weather for the city of Chung-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
