- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Chŏnŭi-dong
Current Weather Chŏnŭi-dong
Current weather for the city of Chŏnŭi-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
