- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Chŏnt’al-li
Current Weather Chŏnt’al-li
Current weather for the city of Chŏnt’al-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
