- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Ch’ŏnju-bong
Current Weather Ch’ŏnju-bong
Current weather for the city of Ch’ŏnju-bong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
