- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Ch’ŏngu-ri
Current Weather Ch’ŏngu-ri
Current weather for the city of Ch’ŏngu-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 11°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 10°C |
