- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Ch’ŏng-san
Current Weather Ch’ŏng-san
Current weather for the city of Ch’ŏng-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 2°C |
