- Weather
- China
- Chongqing Municipality
- Chongqing
Current Weather Chongqing
Current weather for the city of Chongqing. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 20°C |
