- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Chŏn’gong-ni
Current Weather Chŏn’gong-ni
Current weather for the city of Chŏn’gong-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 17°C |
