- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Ch’ŏnggŭm-ni
Current Weather Ch’ŏnggŭm-ni
Current weather for the city of Ch’ŏnggŭm-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 19°C |
