- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Chŏm-gol
Current Weather Chŏm-gol
Current weather for the city of Chŏm-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 20°C |
