- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ch’ŏltuk
Current Weather Ch’ŏltuk
Current weather for the city of Ch’ŏltuk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 16°C |
