- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Chŏl-gol
Current Weather Chŏl-gol
Current weather for the city of Chŏl-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
